Kontaktinformation

Offert och webbutik

Offertförfrågningar och webförsäljning
offert@metos.se

metos.se levererar endast till Sverige

Andra länder där vi är verksamma finns på metos.com.
Metos Cooking Solutions – mcs.metos.com – för stora produktionskök över hela världen. Fartygskök från Metos Marine marine.metos.com

Försäljningsregion

Underhåll och reservdelar

Stockholm
Tel. 08-775 8598 
service.stockholm@metos.se

Göteborg
Tel. 031-707 7510
service.goteborg@metos.se

Malmö
Tel. 040-680 1531
service.malmo@metos.se

Övriga landet
Tel. 020-479 823
service.stockholm@metos.se

Stockholm

Mattias Forsberg

Regionchef Stockholm / Norrland
Säljare
0709-124 662
mattias.forsberg@metos.se

Anneli Zalavary

Key account manager
Horeca
0725-900 101
anneli.zalavary@metos.se

Anders Holmberg

Säljare / utbildare
0709-161 543
anders.holmberg@metos.se

Halle Shakirov

Säljare
0709-161 601
halle.shakirov@metos.se

Martin Alexandersson

Säljare
0722-249 036
martin.alexandersson@metos.se

Johan Berggren

Säljare
0709-161 562
johan.berggren@metos.se

Lennart Kilman

Projektledare / säljare
0725-900 107
lennart.kilman@metos.se

Tomas Halén

Backoffice
0730-787 660
tomas.halen@metos.se

Elin Östman

Backoffice
0725-900 115
elin.ostman@metos.se

Carl Björkman

Projektledare
0709-161 547
carl.bjorkman@metos.se

Mats Holmberg

Projektledare
0709-161 491
mats.holmberg@metos.se

Thomas Loy

Utbildare
0709-161 428
thomas.loy@metos.se

Göteborg

Thomas Lind

Säljchef Sverige / regionchef
Göteborg / Malmö
0709-161 602
thomas.lind@metos.se

Richard Mörlid

Key account manager
Återförsäljaransvarig
0709-161 578
richard.morlid@metos.se

Richard Hunter

Utbildningsansvarig / Årets kock / SoMe
0730-787 657
richard.hunter@metos.se

Stephanie Svensson

Backoffice chef / säljare
0709-161 533
stephanie.svensson@metos.se

Linnéa Nordén

Backoffice
0709-161 559
linnea.norden@metos.se

Anne-Lie Danielsson

Backoffice
0709-161 527
annelie.danielsson@metos.se

Björn Peterson

Projektledare
0709-161 570
bjorn.peterson@metos.se

Skåne

Thomas Lind

Säljchef Sverige / regionchef
Göteborg / Malmö
0709-161 602
thomas.lind@metos.se

Lena Ruud

Säljare / utbildare
0709-101 731
lena.ruud@metos.se

Per Vivesson

Kylansvarig
0709-161 571
per.vivesson@metos.se

Helene Friman Lundin

Projektledare
0709-161 511
helene.friman-lundin@metos.se

Örebro

Samuel Sjöström

Säljare
0709-161 545
samuel.sjostrom@metos.se

Västra Götaland

Gustaf Söderholm

Säljare
0725-900 109
gustaf.soderholm@metos.se

Dalarna-Gävleborg

Isak Källberg

Säljare
0709-122 576
isak.kallberg@metos.se

Norra Sverige

Mattias Forsberg

Regionchef Stockholm / Norrland
Säljare
0709-124 662
mattias.forsberg@metos.se

Mikael Nyhlén

Säljare / utbildare
0709-161 489
mikael.nyhlen@metos.se

Återförsäljare och partners

Strömstad

VVS & Kylteknik

Prästängsvägen 102
452 33 Strömstad
0526-66612

Skövde

Maskinfirma Glaj AB

Gustav Adolfs gata 39
541 45 Skövde
0500-77 60 00

Växjö

Gastroinredning i Sverige AB

Hjalmar Petris väg 56
352 46 Växjö
0470-571 033

Jönköping

BLM Kyl & Storkök AB

Dvärggatan 2
55302 Jönköping
036-190470

Bollnäs

RB Storköksservice AB

Granbo 1812
823 91 Kilafors
0278-65 21 32
0706-99 72 21

Söderhamn

BGH Service AB

Bröksmyravägen 13
826 40 Söderhamn
0270-416 00
0706-77 35 60

Härnösand

NKI KYL AB

Höglandsvägen 2
891 50 Örnsköldsvik
0660-823 05

Kramfors

NKI KYL AB

Höglandsvägen 2
891 50 Örnsköldsvik
0660-823 05

Sollefteå

NKI KYL AB

Höglandsvägen 2
891 50 Örnsköldsvik
0660-823 05

Östersund

Marklunds Service AB

Centrumvägen 55
843 31 Brunflo
063-778 260
070-246 7373

Örnsköldsvik

NKI KYL AB

Höglandsvägen 2
891 50 Örnsköldsvik
0660-823 05

Umeå

Fastighetstvätt och Storköksservice i Norr

Gräddvägen 23
906 20 Umeå
090-13 44 13

Piteå

Nelab Försäljnings AB

Industrigatan 44
941 47 Piteå
0911-23 23 23

Boden

Norrbottens Kyl & Maskinteknik

Killingholmsvägen 1
961 32 Boden
0921-103 10